SECOND CALL FOR PROPOSALS

Międzynarodowa konferencja i warsztaty poświęcone problemom przekładu medycznego, organizowane w ramach programu Translating Europe Workshop

Current Challenges of Medical Translation

18 maja 2017

Uniwersytet Gdański, Wydział Neofilologiczny

Tematyka konferencji obejmować będzie praktyczne aspekty przekładu medycznego, takie jak jakość, zarządzanie projektem i przestrzeganie obowiązujących w branży konwencji, a także terminologię medyczną, metody wykorzystywane do jej zarządzania i normowania za pomocą ujednoliconych leksykonów, baz danych i innych narzędzi.

Wykłady plenarne wygłoszą:

Morten Pilegaard z Uniwersytetu Aarhus

Hannelore Lee-Jahnke z Uniwersytetu Genewskiego

Božena Džuganová z Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie

Vicent Montalt z Uniwersytetu Jakuba I w Castellón de la Plana

Konferencja skierowana jest do pracowników naukowych, środowiska branżowego, doktorantów i studentów studiów translatorycznych. Streszczenia (do 300 słów) referatów (20 minut) i warsztatów (45 minut) prosimy przesyłać do 24 marca 2017 roku na adres tracore@ug.edu.pl.

Warsztaty z przekładu medycznego:

Praktyczne zajęcia dla studentów obejmujące szereg zagadnień dotyczących przekładu medycznego, obejmujących między innymi charakterystykę tej dziedziny przekładu, problemy związane z terminologią i metody zapewniania jakości.

Organizatorzy konferencji:

Centrum Translatoryczne

dr hab. Olga Kubińska, prof. UG (angok@ug.edu.pl)

dr Wioleta Karwacka (wioleta.karwacka@ug.edu.pl)

mgr Maciej Kur (kur.maciej@gmail.com)

Przedstawicielstwo Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń Pisemnych — Jacek Wasik