THE LOST ART OF TECHNICAL WRITING – SPOTKANIE Z ANTMICRO

Teksty techniczne – wyłącznie suche instrukcje i specyfikacje, których nikomu nie chce się czytać, specjalistyczna dokumentacja, która przyprawia laika o migrenę? Nic bardziej mylnego. O tym przekonywała nas Catherine Labedzka na spotkaniu online pt. „The Lost Art of Technical Writing: Antmicro, Silicon Valley and Going to Mars”, które odbyło się 3 grudnia.

Coraz częściej praca pisarek lub pisarzy technicznych polega na tworzeniu „reportaży o nauce”, czyli teksty o specjalistycznych technologiach przeznaczone dla szerszego grona odbiorców. Zaliczają się do nich m.in. komunikaty prasowe, screencasty, wpisy na bloga, a nawet tweety. Prelegentka podkreśliła, że aby dobrze pisać teksty techniczne, potrzebna jest nie tylko wiedza, ale również dobra znajomość języka, ponieważ komunikacja jest kluczowa w tego typu tekstach. Dlatego też pisarka lub pisarz powinni umieć dobrać odpowiedni styl, zwięźle przekazać fakty i zaciekawić odbiorców.

Podsumowując, pisanie tekstów technicznych jest ciekawą ścieżką kariery, która łączy ze sobą różne dziedziny. Dzięki temu pisarki i pisarze techniczni stale się rozwijają, nie tylko szlifując swój styl pisania i poszerzając wiedzę na tematy związane z technologią, ale także cały czas doskonaląc swoje umiejętności komunikacji międzyludzkiej.

Facebook
Instagram
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *