Przekładowo – udało nam się!

Przekładowo – Zrobiliśmy to!

Miesiące pracy, stresu, oczekiwania na maile zwrotne – to wszystko towarzyszyło nam podczas przygotowywania naszej pierwszej własnej, stuprocentowo Linguanowej konferencji o wdzięcznym tytule „Przekładowo”.

Konferencja zaprzątała nam głowę już od dłuższego czasu i staraliśmy się rozreklamować ją jak najlepiej zarówno na terenie uniwersytetu, jak i w sieci. W promocji internetowej bardzo pomogli nam nasi prelegenci, którzy rozprzestrzeniali wieść o konferencji na najróżniejszych mediach społecznościowych. Nasza ekipa do spraw social mediów także porządnie wzięła się do roboty; postów zachęcających do udziału było co niemiara. Reszta koła zadbała o to, aby każdy na ich kierunkach miał w kalendarzu zaznaczoną datę 17 listopada. Do współpracy zaprosiliśmy także firmę Gambit, której stoisko stanęło przed aulą. Ponownie bardzo dziękujemy im za okazaną miłość i wsparcie ;).

Wielki Dzień Ostatecznego Sprawdzianu nadszedł 17 listopada, kiedy to od samego rana przed aulą w budynku starej filologii rozpoczęliśmy ostateczne przygotowania. Na miejscu stanęło stoisko z listą uczestników i zapisami, roll-upy powiewały dumnie na przeciągach snujących się w korytarzach, a wszystkie przekąski ułożone były w porządku alfabetycznym. Byliśmy gotowi.

Prelegenci opowiadali nam z pasją o tłumaczeniu z najróżniejszych perspektyw: od sposobów pracy w instytucjach Unii Europejskiej, przez tajniki przekładu audiowizualnego, aż po zawiłości i problemy, które sprawia literatura obozowa. Publiczność dopisała – ostatecznie odwiedziło nas ponad 200 osób, co przerosło nasze najszczersze oczekiwania.

Moment, w którym wszyscy zmęczeni, ale uśmiechnięci od ucha do ucha weszliśmy do naszej Bazy Głównej, sali 4.4., był jak chwila po odebraniu zwycięskiego trofeum. Jeszcze nie dotarło do nas w pełni to, że wszystko się udało, ale czuliśmy, że zrobiliśmy kawał dobrej roboty. Udowodniliśmy, że jesteśmy godni naszego Znaku Jakości.

Facebook
Instagram
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *